Mladý vynálezce

Ve dnech 27. – 31. května se na naší škole uskutečnil tradiční program Mladý vynálezce. V tomto programu se žáci ze sedmých tříd učili, jak odhalovat a zkoumat svět kolem sebe a jak něco zlepšit. Žáci  pracovali společně v týmu za asistence pracovníků z Aridu, případně učitelů.  V prvních dvou dnech se sedmáci rozhlíželi kolem sebe a zjišťovali co je dobré a co potřebuje vylepšit. Dozvěděli se o historii některých vynálezů a o duševním vlastnictví. Na třetí den si každý žák přinesl svůj vlastní nápad a z těchto nápadů  mezi sebou vybrali 7 nejlepších či nejzajímavějších. Autoři vybraných nápadů vytvořili ze zbylých sedmáků svůj tým, který měl za úkol vytvořit model, plakát a prezentaci k nápadu. Ve čtvrtek navštívil naše mladé vynálezce hejtman Královehradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Žáci měli možnost ho seznámit se svými nápady.  Poslední den se v 11:00 uskutečnilo Tržiště nápadů, na kterém se sešla celá škola a mladí vynálezci prezentovali svoje nápady. Porota vyhodnotila jako nejlepší nápad Samodobíjecí boty (Marek Dyntera 7.B), nejlepší plakát Držák na telefon (Denisa Štencarová 7.A) a nejlepší prezentaci nápadu BTMNcoin (Nicolas Morávek 7.B). Vybraní žáci se v září zúčastní oslav stého výročí založení patentového úřadu v Praze.

Radek Krčmář