Zvířátkový týden

První říjnový týden byl ve školní družině opravdu veselý. Jelikož na 4.října připadá svátek zvířat, i my jsme se zapojili a veškeré družinové dění věnovali právě jim. Na začátku jsme si vysvětlili původ svátku, jež vznikl na počest světce Františka z Assisi, který se staral o opuštěná a nemocná zvířata.

Dále jsme se každý ve vybrané zvíře proměnil a to prostřednictvím vlastnoručně vyrobených zvířecích škrabošek. Bavilo nás to v nich tolik, že jsme v maskách nejen hráli hry, tančili a zpívali, ale museli jsme v nich i obědvat v naší prima školní jídelně. Také jsme se seznámili s výtvarnou technikou koláž a mnoho zvířecími dílky si vyzdobili naši družinu.

Nezapomněli jsme si také připomenout, jak se správně starat o naše domácí mazlíčky, jaký užitek má člověk ze zvířat hospodářských, které cizokrajné živočichy známe apod. Byl to týden naplněný nejen zábavou, ale i spoustou nových poznatků.