preloader

Anketa v 5. B o exkurzi do Prahy

Ve čtvrtek 18. 5. 2023 se třída 5. B vydala na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Žáci svoje dojmy poté netradičně zpracovali formou vlastní ankety. Každý vytvořil vlastní zvídavé otázky a vyzpovídal co nejvíce spolužáků (a zároveň jejich tvorbou procvičil i tázací zájmena). Na vybrané výsledky výzkumu se můžete podívat níže:

Která architektonická památka se Ti na exkurzi do Prahy nejvíce líbila?

U této otázky v průzkumu jednoznačně zvítězila katedrála sv. Víta.

Čí outfit (z účastníků naší výpravy) byl podle Tebe nejlepší?

Nejvíce u spolužáků zabodoval Tobi, Jirka a Natálka. Hodně úspěšný byl také Sébův stylový klobouk pro svou praktičnost i design. Někteří ocenili i obě paní učitelky. Líbil se také Danův batoh.

Který záchod, který jsme navštívili během exkurze byl nejlepší?

U této pikantnější otázky se odpovědi různily. Spousta spolužáků ocenila ten ve vlaku, protože byl nejblíž a nemuseli jsme ho nikde hledat – byl po ruce. Pro spoustu z nich to byla také „záchodovo-vlaková“ premiéra a tím pádem i dost vzrušující zážitek. 😊

(Autor výzkumu: Daniel Seidl)

Co se Vám na exkurzi nejvíc líbilo?

Většina spolužáků odpověděla, že katedrála sv. Víta a návštěva McDonald´s.

Která cesta byla lepší? Tam nebo zpátky?

Obecně se spolužákům se více líbila cesta do Prahy, protože zpátky už byli unavení – bolely je nohy z chození po památkách a cesta se jim zdála zdlouhavější, někteří však uváděli, že cesta zpět byla zábavnější (po ránu byli ještě hodně rozespalí).

(Autorka výzkumu: Michaela Štecherová)

Kateřina Novotná svůj výzkum shrnula takto:

U mých anketních otázek se odpovědi dost různily, ale dopadlo to nějak takto:

U první otázky: „Kdo si to podle Tebe nejvíce užil?“ byli spolužáci nejednotní, ale nejčastěji hlasovali, že naši ukrajinští spolužáci.

U druhé otázky: „Co bylo na výletě nejlepší?“, byly opět odpovědi různé, nadšení však všichni byli z návštěvy McDonald’s.

Na základě svých otázek na spolužáky Věrka Herzánová shrnula exkurzi takto:

Na výletě byl nejhodnější Tobi. Na cestě vlakem bylo nejlepší, že jsme mohli sedět po skupinkách a celá cesta byla moc fajn. Z památek se nám jako třídě nejvíce líbila katedrála sv. Víta. Všichni byli moc krásně oblečení na výlet a celý den jsme si užili.

Ondra Luščák se však ze spolužáků snažil zjistit i nějakou kritiku otázkou: „Co bylo na výletě NEJHORŠÍ?“

Zjistil, že se dětem zejména nelíbilo rušivé chování jednoho nejmenovaného spolužáka, který byl občas hlučnější a to, že spoustu dětí po chůzi po rozličných památkách dost bolely nohy.

Pepa Myška přišel také s originální otázkou: „Který žebrák, kterého jsme v Praze potkali hrál lépe – ten na kytaru nebo na housle?“ Zde spolužáci odpověděli, že ten na kytaru, který je asi zaujal i celkovým uměleckým dojmem.

Pepa se také ptal spolužáků, na co se nejvíce těšili a zde se dočkal odpovědí jako: centrum Prahy, McDonald’s, ale i „nečekaně“ to, že se nemusí učit.

Celkově se páťáci shodli, že exkurze v nich zanechala spoustu dojmů a hodnotí ji velmi pozitivně 😊

Comments are closed