Barevný minitýden

Týden před Velikonocemi trval tři dny, ve čtvrtek a pátek jsme si užili velikonočních prázdnin doma. My ve družině jsme kratší minitýden pojali jinak – vesele a s vtipem. V pondělí jsme mohli mít celý den na očích brýle a protože bylo opravdu slunečno, hodily se. Vzhledem k to mu, že tento den jezdí druháci a třeťáci plavat, byly k vidění i modely plavecké, ale třeba také motorkářské nebo mimoňské. Úterý bylo ve znamení pokrývek hlav, ať už klobouků, kšiltovek, šátků či kulichů. Mezi nejnápaditější ozdobu hlavy dětí patřila cyklistická přilba nebo víčko od piva v čepicovém provedení. Veselý týden byl zakončen barevnou středou. Každý si mohl vybrat nejlépe jednu barvu a co nejoriginálněji se do ní zahalit od hlavy až k patě. A povedlo se. Po škole celý den chodili červení, modří, zelení a dokonce i jedna žlutá a oranžová šikulka.
Na závěr už zbývalo jen barevné překvapení ve školní jídelně. Byl jím nádherný pestrý oběd, od barevných a hlavně moc šikovných paní kuchařek, ke kterému každý dostal velikonoční perník a čokoládové vajíčko.