Čtenářský maratón

Ve čtvrtek 23.1. 2014 se v solnické základní škole uskutečnil 1. ročník Čtenářského maratónu“. Prvním impulsem celé akce byl projekt „Celé Česko čte dětem“, kterého je naše škola partnerem, a jeho zásadní myšlenka: číst dětem alespoň 20 minut denně.

Zkusili jsme tedy oslovit solnickou veřejnost – maminky, tatínky, babičky a dědečky a také kolegyně v důchodu, pana starostu…. Dále jsme pozvali mateřskou školu, celý první stupeň i školní družinu. Samotné nás překvapilo, jaký zájem vyvolala naše výzva směrem k čtenářům.

Drželi jsme se především nápadu vytvořit pro čtení pohodovou neškolní atmosféru (křeslo, stojací lampa, čaj, svíčky a andersenovský plášť), prostě, aby čtenářům i dětem bylo hezky.

A jak to celé dopadlo? Četlo se nepřetržitě  8 hodin, v pohodlném křesle se vystřídalo 45 dospělých a poslouchalo okolo 150 dětí. Jako nejvhodnější jsme vybrali  knihu Martiny Drijverové Veverka Bára, která se ukázala být přitažlivou jak pro školkové děti tak i pro páťáky.

Solnický maratón tedy úspěšně odstartoval novou tradici a my doufáme, že čtenářů i posluchačů bude přibývat.

Foto viz Galerie.