preloader

Distanční výuka od 14.10.2020

Vážení rodiče a žáci, 

z nařízení vlády ČR bude od 14. října výuka na škole probíhat distanční formou. 

Žáci 2. – 9. ročníků budou využívat k distanční výuce Microsoft Teams. Všichni žáci mají zřízeny školní účty na www.office.com. Přihlašovací e-mail je: jmeno.prijmeni@zssolnice.cz  a nastavené heslo je: Pokus2020 (doporučujeme ho změnit při prvním přihlášení). 

Výuka bude probíhat formou zadávání samostatné práce, úkolů a on-line hodin. Distanční výuka je povinná. Účast na on-line hodinách bude zaznamenávána (neúčast rodiče omlouvají do ŽK). Pro účast na on-line hodinách můžete využít mobilních telefonů, tabletů nebo PC, doporučujeme si stáhnout aplikaci MS Teams pro snazší obsluhu. I když aplikace funguje bezproblémově i na mobilních telefonech, v případě potřeby se škola pokusí zajistit notebooky (zákonný zástupce musí podepsat předávací protokol). Pokud budete mít jakékoliv technické problémy, kontaktujte co nejdříve třídního učitele, abychom je mohli okamžitě řešit. 

Učitelé 1. tříd budou využívat ke komunikaci e-mail, během příštího týdne vyzkouší 1 on-line hodinu. 

Ve vestibulu u školní jídelny je umístěn stůl, kde mohou vyučující i žáci po předešlé domluvě nechávat pracovní listy a sešity od 7.00 do 18.00. 

Všichni žáci mají nárok na dotované obědy ze školní jídelny, výdej je od 10.30 do 12.00 do přinesených jídlonosičů, ale musí si je objednat přes internet nebo telefonicky (objednané obědy byly automaticky zrušeny s prvním dnem distanční výuky). Po dohodě s paní Kádovou lze nechávat jídlonosiče i v bedně na rampě školní jídelny. 

Nově škola nepotvrzuje ošetřovné kvůli uzavření, to se řeší pomocí Čestného prohlášení viz. stránky https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

V týdnu od 26.10. do 1.11.2020 jsou prodloužené podzimní prázdniny. V době prázdnin žáci nemají nárok na obědy za dotovanou cenu. 

Děkujeme za pochopení a věříme, že tento nenormální stav, co nejdříve skončí. 

Vedení školy 

Comments are closed