preloader

Exkurze 6.třídy – Všestary

Všichni, až na několik spolužáků, jsme se v 7:20 sešli před hlavním vchodem naší solnické školy. O půl osmé na nás již na protější zastávce čekal velký bílý autobus. Cesta do našeho prvního cíle, tedy do archeoparku ve Všestarech, trvala přibližně kolem 1 hodiny.

V archeoparku nás čekal zajímavý program. Nejdříve jsme se dostali do přízemní části hlavní budovy archeoparku. Viděli jsme zde mnoho replik opravdových nálezů z pravěku a starověku. V poslední části naší cesty přízemím jsme zhlédli film o pravěkých technikách výroby zbraní a příbytků a některých nádob. Dále jsme pokračovali do 1. patra, kde jsme mohli vidět pravěké nástroje, ale hlavně obrovský model pravěké osady. Pokračovali jsme však ještě o patro výš, kde jsme opět viděli mnoho dalších replik. Z vnitřní expozice jsme se přesunuli do venkovní pravěké vesnice. Zde jsme si po prohlédnutí domečků, vyzkoušeli již v praxi některé z pravěkých prací.

Rozloučili jsme se s Všestary a zamířili jsme do největšího bonsai centra v ČR. Zde jsme se seznámili s drahými a velmi starými stromky, rybami a ostatními zvířátky.

Naše předposlední zastávka vedla na prohlídku krásného červeného Hrádku u Nechanic. Zde jsme po krátkém rozchodu, při kterém jsme sledovali zápas MS v hokeji, čekali na prohlídku zámku. Poté si nás do parády vzal pan průvodce, který nás zasvětil do historie zámku. Následovalo fotografování na schodech před štítem zámku.

Nyní se už žáci po cestě k autobusu těšili jenom na zastávku v McDonaldu nebo v KFC v Hradci Králové. Po důležité cestě do Hradce následovala už jen poklidná cesta ke škole. Všichni jsme si exkurzi užili a zažili další krásný den našeho života.

 

R. Dvořáček, J. Luščák

Comments are closed