preloader

Exkurze Rybičky a cesta do minulosti

Dne 19.9.2018 se děti ze 4.A zúčastnily výstavy akvarijních a terarijních zvířat v Rychnově nad Kněžnou. Zde si mohly prohlédnout mnoho druhů nejen vodních živočichů. K vidění byli také hadi, ještěři, brouci, želvy a hmyz ze všech koutů světa. Součástí této výstavy byla i prodejní výstava rostlin a kaktusů, které si děti mohly zakoupit a odnést domů. Tento den jsme také navštívili místní zámeckou galerii, kde probíhá akce k příležitosti 100letého výročí vzniku Československa. Dozvěděli jsme se něco o historii Rakousko-Uherska a průběhu 1.světové války. Po krátkém povídání si děti zahrály hru Lev versus Orel a obdržely komiks, kde hlavní roli hráli oba tyto maskoti té doby. Dětem se akce líbila a ještě ve škole jsme z těmito tématy dále pracovali a povídali si o nich v ostatních hodinách.

Comments are closed