preloader

Exkurzní den – 5. ročník (Hvězdárna a planetárium v HK)

  • Home
  • Novinky
  • Exkurzní den – 5. ročník (Hvězdárna a planetárium v HK)

     Ve středu 11. října 2023 v sedm hodin ráno odjely třídy 5.A a 5.B v rámci exkurzního dne do planetária v Hradci Králové. V hodinách přírodovědy se učí o vesmíru, Sluneční soustavě, Slunci a jednotlivých planetách. Návštěva planetária byla velkou příležitostí získat v této oblasti další informace.

Cesta tam i zpět proběhla hladce. V planetáriu na nás již čekali se zajímavým programem. V přednáškovém sále jsme si připadali jako pod hvězdnou oblohou, kde bylo možno sledovat jednotlivá souhvězdí, východ Slunce, pohyb planet a také let raket. Děti se zájmem sledovaly pohybující se animace. Na závěr byl promítnut velmi zajímavý film VOYAGER. Pracovník planetária poutavě vypravoval a zodpověděl i dotazy dětí.

     Ve vedlejší budově žáci viděli model Sluneční soustavy, na kterém jim byly vysvětleny pohyby Země a Měsíce. V této budově je také umístěn dalekohled.  Pracovnice planetária se nám snažila ukázat Slunce. Bylo ale zataženo, mraky nám znemožnily výhled na tuto hvězdu.

          Žáci si exkurzi užili a rozšířili si své vědomosti o nové zajímavé informace.

Comments are closed