preloader

Exkurzní den 6.třídy

V pondělí 15.4. ráno se žáci 6. třídy sešli před hlavním vchodem naší solnické základní školy. Všichni s sebou měli jízdní kolo, helmu a batoh se svačinou, pitím a dalšími drobnostmi. Když jsme vyrazili, seřadili jsme se do jedné dlouhé řady. První jel p.uč. Krčmář, zhruba uprostřed p.uč. Ehlová a na konci p.uč. Faltová s panem ředitelem. Na první místo jsme mířili do třebešovské pily Matrix. Jeli jsme kolem lipek, poté do prudkého kopce k černíkovickému hřbitovu a pak už jenom po rovině do Třebešova. U pily jsme se rozdělili na dvě skupiny a procházeli jsme areálem. Viděli jsme spoustu zajímavých věcí. Sušárny, jak se kláda odkorňuje a dále řeže a upravuje, aby z ní bylo hladké prkno. Dále jsme pokračovali přes Domašín a Lipovku do druhé pobočky firmy Matrix naproti autosalonu Škoda, kde se vyrábí okna. Před druhou exkurzí jsme se ještě stihli nasvačit, protože pracovníci firmy měli polední přestávku. Viděli jsme výrobu hliníkových, plastových a dřevěných oken. Potom jsme už jenom dojeli po cyklostezce do Solnice a ke škole. Tam jsme se naobědvali a všichni šli domů.

 

Radek Dvořáček, 6. třída

Comments are closed