preloader

Filatelisté ze šestky

Psaní dopisu už pro nás není nic nového! Loni jsme si vyzkoušeli i jeho posílání na krásném dopisním papíru našim známým. Letos jsme na tuto tradici navázali. Poštovní schránku jsme tentokrát navštívili s našimi vlastnoručně vyrobenými pohledy (tvořili jsme motivy na jarní téma v rámci výtvarné výchovy). Do pár dní se z našich děl radovali známí, rodina i kamarádi, například až z hlavního města Prahy, a my jsme si užívali chvíle napětí, zda dopis skutečně adresátovi dorazí.

V rámci tohoto tématu jsme si měli možnost prohlédnout sbírku známek maminky naší spolužačky, která je nadšenou filatelistkou. Spolužačka Viky donesla do školy několik alb se známkami z celého světa. Viděli jsme známky s nejrůznějšími motivy i vzácné historické kousky. Sportovce zaujaly známky s fotbalovou nebo tenisovou tematikou. V návaznosti na naše bádání jsme o výtvarce vytvořili návrhy známek a vytvořili si ve třídě vlastní filatelistickou nástěnku. Přijďte se podívat k nám do 6. B – najdete tu známky se znakem Škoda, JAWA, s krtečkem, českou vlajkou nebo dresem slavného hokejisty.

V galerii jsou k vidění fotky z dění v naší třídě. Na některé se můžete podívat i tady!

Žáci z 6. B 😊

Comments are closed