preloader

Hodinovka do výšky

Dne 1. 3. 2024 jsme opět vzkřísili školní závod „Hodinovka do výšky“, jehož tradice kdysi padla kvůli Covidu. Letošní závod jsme uspořádali pouze pro žáky 2. stupně (kategorie 3. – mladší žáci a kategorie 4. – starší žáci). Do závodu se přihlásilo celkem 41 žáků a 6 učitelů. Nakonec nastoupilo pouze 37 žáků podporovaných 6 učiteli.

Princip závodu spočíval v opakovaném zdolávání schodiště ze šatny budovy až  ke sborovně a to po dobu 1 hodiny. Z minulých kol máme ověřeno, že výběh nahoru a seběhnutí dolů (15 m převýšení) se dá zvládnout hodně pod minutu. Očekávání byla veliká a tak se ve 14:00 hodin všichni urputně pustili do zdolávání schodů. Atmosféru závodu umocnili žáci z družiny, kteří mohutným skandováním a údery do všech možných hudebních nástrojů, nalezených ve škole, podporovali běžce. Někteří běhali neustále, někteří si občas odpočinuli a využili občerstvovací stanice a po hodině byly známy výsledky. Nejlepší běžci zvládnuli vyběhnout a seběhnout schody více než 70x za hodinu.

Kategorie III. dívky:

 1. Lucie Letenská
 2. Frýda Holoubková
 3. Ela Hejlová

Kategorie III. chlapci:

 1. Nazar Ivarschenko
 2. Adam Nosek
 3. Rudolf Jáneš

Kategorie IV. dívky:

nebyla obsazena – do závodu se nikdo ze starších děvčat nepřihlásil

Kategorie IV. chlapci:

 1. Adam Jenček
 2. Miroslav Šeps
 3. Lukáš Zabadal + Daniel Jech (shodný výsledek)

Kategorie učitelů:

 1. Petra Letenská
 2. Vendula Kuncová
 3. Jan Souček

Speciální pozornost bych věnoval paní učitelce Haně Smažíkové, která vydržela zdolávat schody celou hodinu v šatech a v pantoflích. 👏👏👏👏

Comments are closed