preloader

Konference Praha 9.9.2014

Dne 9. září 2014 jeli žáci ZŠ Solnice Filip Macháček a Vítězslav Michel na konferenci do Prahy (hotel Diplomat) při příležitosti 95. výročí Úřadu průmyslového vlastnictví. Účast si zasloužili vítězstvím za nejlepší nápad v projektu Odhal-Zkoumej-Inovuj. Autorem nápadu je Filip Macháček, který navrhl „Chytrý přechod pro chodce“ s proměnlivou dobou „zelené“ v závislosti na rychlosti přecházení. Spolu s nimi se konference zúčastnil bývalý žák naší školy Tomáš Kubíček, který v roce 2013 na výstavě Invento získal medaili od  Ruského domu pro mezinárodní vědeckou a technologickou spolupráci Moskva za nejlepší dětský nápad „Hodinky s jízdním řádem“. Kromě těchto dvou nápadu jsme také vystavovali nápad Jana Raka „Vodovodní baterie s elektronickou regulací teploty a průtoku vody“ a nápad Veroniky Bekové „Automatický otočný kalendář“. Chlapci měli příležitost nápady prezentovat  odborné veřejnosti, odpovídali na jejich dotazy a shlédli další inovace ostatních účastníků. Byla to pro ně velmi dobrá zkušenost. Mimo jiných byl hostem konference ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a vicepremiér pro vědu a techniku Pavel Bělobrádek.

Mgr. Radek Krčmář

Comments are closed