preloader

Kreslíři ze 6. B vytvořili portréty svým spolužákům!

Minulý rok na exkurzi v centru Prahy měli žáci současné 6. B možnost vidět několik pouličních tvůrců, kteří kreslili portréty turistům z nejrůznějších zemí a byli nadšeni jejich uměním. Letos si na takové umělce zahráli sami! V rámci hodin výtvarné výchovy se žáci nejprve teoreticky poučili o termínech jako je „portrét“, „autoportrét“, „proporce obličeje“, a poté už mohli své znalosti využít v praxi!

Jejich tvůrčím objektem nebyl nikdo jiný, než spolužák z lavice. Zprvu spousta z mladých umělců nevěřilo, že by se jim dílo mohlo zdařit, ale s trochou trpělivosti a dodržení správných postupů se mnohdy sami podivili, jak věrný portrét spolužáka vytvořili. Důkazem toho byl následovný kvíz mezi jinými žáky i učiteli, o jakého šesťáka se jedná – a většinou byl každý rozpoznán!

Jako vrchol celého snažení se žáci se svými podobiznami vyfotili a vytvořili ve třídě portrétovou nástěnku. Jak se šesťákům díla zdařila, se můžete podívat v galerii nebo i v tomto článku.

Comments are closed