preloader

Mladý vynálezce

V týdnu od 5. června do 9. června se uskutečnil naší škole program „Mladý Vynálezce“. V tomto programu se žáci 7. ročníku učili, jak odhalovat a zkoumat svět kolem sebe a jak něco vynalézt či zlepšit. V programu se naučili pracovat společně v týmu, komunikovat o svých nápadech s dospělými mimo školu, vytvářet a plnit plány a  prezentovat své nápady.

První den žáci odhalovali věci okolo sebe, jejich výhody a nevýhody. V úterý zkoumali věci a vymýšleli zlepšení. Ve středu žáci přicházeli s vlastními nápady a své myšlenky sepsali a vytvořili si svůj tým pro realizaci nápadu. Pokračováním projektu „Mladý vynálezce“ bylo ve čtvrtek vytvoření modelů svých vynálezů a příprava prezentace pro jejich obhajobu.  Poslední den soutěžilo celkem šest nejzajímavějších nápadů.

Ve fotogalerii jsou přidány fotky z tohoto programu.

Comments are closed