Projekt První republika

Naše škola se stejně jako spousta ostatních organizací chce podílet na oslavách 100 let od vzniku Československa. Od 26.10. do 2.11. bude probíhat na 1. stupni projektový týden, ve kterém se předvedou všechny děti od prvních do čtvrtých tříd. Postupně budeme prezentovat kapitoly ze života lidí před desítkami let. Prvňáci diváky seznámí s oblečením a věcmi z domácností našich prababiček, druháci se budou věnovat hudbě, třeťáci nás nechají ochutnat staročeská jídla a předvedou dopravní prostředky a čtvrťáci se zahloubají do vynálezů a technických novinek té doby. To vše podpoříme stylovým oblečením a doplňky. Bude to nejen důstojná oslava našich předků, ale také zajímavá a poučná výprava do dob dávno minulých.