preloader

PROJEKT ZVÝŠENÍ KVALITY VÝUKY ANGLICKÉHO JAZYKA NA 1. STUPNI ZŠ SOLNICE, POD ZÁŠTITOU EU

  • Home
  • Školní kukátko
  • PROJEKT ZVÝŠENÍ KVALITY VÝUKY ANGLICKÉHO JAZYKA NA 1. STUPNI ZŠ SOLNICE, POD ZÁŠTITOU EU

Dvě učitelky naší školy absolvovaly kurz s názvem The Playground Classroom: Methodology for Primary Level v rozsahu 50 hodin. Kurz probíhal po dobu dvou týdnů 17. 7. – 28. 7. 2023 v rámci projektu Zvýšení kvality výuky anglického jazyka na 1. stupni ZŠ Solnice. A byl absolvován v Executive Training Institute, Malta. Po návratu již proběhla i školení kolegů a získané poznatky jsou plně využívány při výukách.

Tento projekt byl realizován za poskytnutí finanční podpory EU.

A jak to všechno probíhalo? Dočtete se také zde…

„Holky, nechtěla byste některá z vás příští rok o prázdninách na Maltu?“ I takto může začít běžné školní ráno ve sborovně.  Život se nikdy nedá přesně naplánovat, a tak se nám dvěma neplánovaně naskytla možnost dvoutýdenního studijního pobytu anglického jazyka v zahraničí. Kolegyně, která zařídila projekt, žádost a vše ostatní, se začala těšit na novou životní roli maminky a na nás bylo pouze rozmyslet se, v jaký termín vyrazíme. Slovo dalo slovo a ve druhé polovině července jsme se mohly vydat vstříc novým zkušenostem a zážitkům.  

Po příletu na místo jsme dostaly všechny důležité informace o škole Eti a následoval přesun do naší nové maltské rodiny. To, že jsme si vybraly právě pobyt v rodině, byl ten nejlepší krok, který jsme mohly udělat. Nejen vynikající jídlo, ale především každovečerní několikahodinové posezení na terase nám přineslo plno nových informací z běžného života na Maltě. O intenzivní anglické konverzaci nemluvě. Paní Edmea a pan John byli naprosto úžasní a těch čtrnáct dní jsme se u nich cítily jako doma. Nejen, že nám ukázali krásy města, ale také školu, do které jsme hned druhý den ráno nastoupily.  

Každý den jsme začínaly v 9 hodin, výuka probíhala ve třech devadesátiminutových blocích, končily jsme tedy ve 14.30 hodin. Kurz s názvem Metodika výuky anglického jazyka na prvním stupni základní školy vedla zkušená a vynikající lektorka Lorenza, která nám předala plno užitečných informací, textů a zajímavých her k výuce anglického jazyka. Některé z těchto her můžeme využít i v jiných předmětech a dětem tím zpříjemnit výuku. Kurz naprosto splnil naše očekávání, byl jednoznačně přínosný. A protože nás ve skupině bylo deset, šlo tedy i o zlepšení komunikačních schopností v angličtině. Mohly jsme si také vyměnit zkušenosti ze školství jiných zemí (Německo, Rakousko, Polsko, Španělsko, Itálie) a samozřejmě i z jiných měst České republiky, což bylo také zajímavé.  

Každý den po výuce jsme vyrazily poznávat různá zákoutí Malty. Hlavní město Valleta nás uchvátilo, navštívily jsme ho hned několikrát. Město Mdina na nás dýchlo nádhernými uličkami a ve městě Sliema jsme zažily ruch večerního města. Shodou náhod jsme také poznaly život na sousedním ostrově Gozzo, kde jsme mohly strávit víkend v tamní rodině a poznat jejich zvyky zblízka.   

Lidé na Maltě jsou vstřícní, bezprostřední a ve všem vám pomůžou. A i když si myslíte, že se nedomluvíte, opak je pravdou. Pokud chcete vy, chtějí i oni. Těch čtrnáct dní uteklo jako voda a my můžeme s klidem říct, že to bylo úžasných, nezapomenutelných, přínosných čtrnáct dní na překrásné Maltě. Rády se tam někdy vrátíme.  

Fotografie naleznete zde: https://www.zssolnice.cz/galerie/nggallery/celkove/2023-projekt-zvyseni-kvality-vyuky-anglickeho-jazyka-na-1-stupni-zs-solnice-pod-zastitou-eu

Comments are closed