Robotika

Od prosince 2013 na naší škole probíhá kroužek s názvem ROBOTIKA. Jedná se o práci se soupravou a komponenty NXT robotiky značky Lego Mindstorms Education, kterou škola zakoupila s pomocí grantu od Škoda Auto Kvasiny. Na první hodině se žáci seznámili se soupravou a programem, ve kterém se programuje činnost robota.

Jako první jsme sestavili robota ʺAlarmʺ. Tento robot hlídá dveře nebo okna. V případě otevření vyhlásí poplach. Druhým žákovským modelem je robot ˝Houpačka˝. Žáci si libovolně naprogramovali cyklus houpání připomínající některé pouťové atrakce. Fotky robotů jsou umístěny ve fotogalerii.

Dále v kroužku ROBOTIKA použijeme barevný senzor k sestavení ʺZávoryʺ, která se automaticky otvírá podle barvy auta. Také využijeme motor k naprogramovaní pohybu robota.

Mgr. Radek Krčmář