preloader

Solnické hrátky mezi řádky 5. 6. – 9. 6. 2023

  • Home
  • Novinky
  • Solnické hrátky mezi řádky 5. 6. – 9. 6. 2023

Začátkem června se uskutečnil 1. ročník akce Solnické hrátky mezi řádky.📚📖
Týden naplněný písmenky, knížkami, pohádkami i divadlem. V hledišti kulturního domu v Solnici se vystřídalo 1100 diváků.

5. 6. – První den začal autorskou dílnou herce a režiséra Petra Hofmanna, který představil Karafiátovy Broučky hned v několika podobách. Čtení, dramatizace, pantomima, muzikál a rep.

6. 6. – V úterý se o pozornost posluchačů podělily spisovatelka Daniela Krolupperová a výtvarnice, ilustrátorka Jarmila Haldová. Hlavní roli opět hrály dětské knihy a také kresby a knižní ilustrace.

7. 6. – Středa patřila našim prvňáčkům, kteří byli králem Otou I. pasováni na čtenáře a poté spisovatelce Lence Jakešové. Ta pro nejmenší návštěvníky připravila pásmo pohádek a písniček a představila své knihy.

8. 6. – Ve čtvrtek se hlediště společenského domu zaplnilo hned třikrát. Do Solnice přijel herec Lukáš Hejlík se svým kolegou a představili dětem tři knížky – pro nejmenší Kvak a Žbluňk, trochu starší děti pobavila Dobrodružství strýčka Ludvíka a ty nejstarší kniha o Usainu Boltovi.

9. 6. – Pátek se odvíjel v duchu čtenářského maratonu. Pro děti byla připravena kniha spisovatelky Ester Staré s názvem „A pak se to stalo“. V závěru dopoledního bloku dorazila i sama autorka, která dětem představila své nové i starší dětské knížky. A že se jedná o opravdovou zlatou tečku za celým týdnem dokládá i to, že Ester Stará získala za své knížky Zlatou stuhu – cenu nejvyšší.

Comments are closed