Solnické hrátky mezi řádky jsou zahájené!📚

• Solnické hrátky mezi řádky jsou zahájené!📚

Dnes 20. 5. 2024 byla zahájena celotýdenní akce, která se koná ve Společenském domě Solnice a zúčastní se jí nejen děti ze Solnické MŠ a ZŠ, ale i školy z okolních měst nebo obcí.

Sledovat dění celého týdne můžete na Facebooku Solnické hrátky mezi řádky. https://www.facebook.com/profile.php?id=61558392072165

Součástí celého týdne bude k vidění výstava nejen loutek z dílny známé řezbářky a malířky ze Sedloňova Jarmily Haldové a také loutky amatérského řezbáře Františka Nejedlého z Rožmitálu pod Třemšínem.

Tip na procházku s dětmi za krásnou výstavou loutek do Kvasin:
Stálou expozici loutek můžete navštívit na zámku v Kvasinách. Byla slavnostně otevřena 18. 6. 2017 a vznikla z podnětu Jarmily Haldové a PhDr. Jana Tydlitáta se souhlasem Mgr. Soni Janečkové – Klímové, která pro ni poskytla finanční prostředky a prostory v prvním patře svého zámku v Kvasinách. Na realizaci se podíleli manželé Haldovi, Homolkovi a Tydlitátovi. (otevřeno mají Po-Pá: 10.00-16.00, So – zavřeno a Ne: 14.00-16.00 hodin)