preloader

Vernisáž v Polsku

Děti  1. stupně ze základních škol Bílý Újezd, Solnice, Kvasiny a Skuhrov nad Bělou  10. 12. navštívily  polské městečko Oldrzychovice. Zde byla uspořádaná vernisáž vítězných výtvarných děl v rámci vyhlášené výtvarné soutěže „Poznáváme přátelé“. Naši školu reprezentovali svými výkresy Karolína Voltrová (1.B), Aneta Krištufová (1.A), Daniel Šeps (4.B), Vendula Holoubková (4.A) a Viktorie Jablonská (4.A). Jejich díla se porotě nejvíce líbila a byla vybrána ze 102 prací. Děti se setkaly s polskými vrstevníky a shlédli i jejich díla. O všechny bylo skvěle postaráno, nikdo netrpěl žízní ani hladem, protože občerstvení včetně oběda bylo bohaté a chutné. Každý si domů odvezl nové zážitky, výrobek z výtvarné dílničky a tašku s milými dárečky, ve které děti našly knihu, létající talíř a další drobnosti. Kromě této vernisáže se bude následně z nejlepších prací konat putovní výstava, která po zhlédnutí na polské straně bude v novém roce k vidění i u nás.

Comments are closed