preloader

Informace k testování a jiných možnostech

  • Home
  • Novinky
  • Informace k testování a jiných možnostech

Vážení rodiče a žáci,
pokud se ještě něco náhle nezmění, měli by od pondělí 12.4.2021 nastoupit žáci prvního stupně rotačně do školy (týden ve škole, týden distanční výuka). Které třídy budou začínat v týdnu od 12.4. a které třídy se s nimi budou točit v týdnu od 19.4. vám třídní učitelé sdělí během středečního (7.4.) odpoledne.
Z internetu a televize již také víte, že žáci i učitelé, jdoucí do školy, budou v pondělí a ve čtvrtek testováni. Dle informací MŠMT se má jednat o samotesty „Lepu“, jenž jsou neinvazivní, tzn. do nosní dírky cca 2 cm. Pokud rodič chce raději testy ze slin, může je rodič zakoupit a přinést do školy, kde se dítě před pedagogem samo rovněž otestuje. Samozřejmě i tyto testy musí být schválené MZd ČR. Bohužel, i když budou testy negativní, žáci i učitelé budou muset mít ochranu nosu a úst (roušku) po dobu pobytu ve škole. Přestože nás tyto podmínky k návratu do škol netěší, jako škola – státní instituce musíme respektovat nařízení MŠMT. Testování nemusí absolvovat žáci, kteří prokazatelně prodělali Covid-19 onemocnění během posledních 90-ti dnů. Pokud rodiče chtějí být u testování přítomni, případně s ním dětem pomoci, škola to umožní jednomu zákonnému zástupci na jedno dítě. Rodiče musí mít respirátor.
Pokud by ministerstvem dané podmínky představovaly pro některé rodiče nepřekonatelný problém, je tu možnost informovat třídního učitele, že žák do školy nenastoupí. Tento týden dítěti omluvit a třídní učitel připraví souhrn látky, co za každý den prezenční výuky bylo probráno.

Děkujeme vám za pochopení.

Níže se můžete podívat na instruktážní video z MŠMT ohledně samotestování.
Testování žáků – YouTube

Comments are closed