preloader

Závod v Polsku – Jaszkowa Dolna Klodsko

V neděli 28.5. jsme se s dětmi naší školy zúčastnily sportovní akce „Poznáváme se sportem“ , kterou v rámci projektu prohlubování příhraniční spolupráce mikroregionu Bělá pořádala polská Jaszkowa Dolna  u Klodska. Do projektu bylo zapojeno celkem 10 škol z toho 5 českých: ZŠ Solnice, ZŠ Kvasiny, ZŠ Bílý Újezd, ZŠ Skuhrov nad Bělou a ZŠ Slatina nad Zdobnicí a 5 škol polských s celkovým počtem 770 zúčastněných.
Naše děti dosáhly SKVĚLÝCH výsledků, někteří z nich dokonce i s umístěním na stupních vítězů: Andrejka Gajdová a Joša – Alexey Grytsak ze 3.A a B. v běhu na 300m zvítězili, Lucka Letenská z 6.třídy v běhu na 600m obsadila krásné 3. místo a jako družstvo jsme skončili těsně pod stupni vítězů na nepopulárním 4.místě. Přičemž jsme neměli obsazené všechny věkové kategorie, jako školy z Polska. Myslíme si, že i přes pár zklamání z né z rovna vždy FAIR PLAY chování a tvrdých loktů polských dětí, si celou sportovní akci velice užily. Dorotka Křížová, kvůli nepovolenému předbíhání v cílovém koridoru přišla o 3.místo a Lucka Letenská o 2.místo.

Comments are closed