Příspěvky vytvořeny Září 15th, 2021

INFO ze ŠD

Publikováno - Zář 15, 2021 Školní družina | 0 komentářů

Dobrý den, od pondělí 20. září se rozjíždí činnost zájmových kroužků na naší škole. Na kroužky, které zajišťuje naše škola, budou družinové děti odváděny i přiváděny zpět. Prosíme o jejich zaplacení do konce září. Nejlépe elektronicky přes účet školy (jméno, třída, název kroužku), popř. osobně v účtárně školy. Kroužky provozující jiné organizace, se platí v nich a děti se na ně dopravují sami. Zároveň připomínáme placení školní družiny ( jméno, třída, ŠD), a to stejným způsobem.

100 let budovy Základní školy v Solnici

Publikováno - Zář 15, 2021 Novinky | 0 komentářů

Je to přesně 100 let, kdy byla zbudována a slavnostně otevřena naše základní škola v Solnici. A je to 95 let, kdy solnickou školu navštívil při své cestě po Severovýchodě prezident Tomáš Garrique Masaryk. Spojili jsme obě tyto události a 11. září 2021 při oslavách 100letého výročí vítaly Osvoboditele opět davy lidí. Celé akci předcházely dlouhodobé přípravy. Snažili jsme se podrobně prostudovat a vlastně zrekonstruovat tuto událost. Hledali jsme v regionálních archivech, pročítali kroniky...