preloader

Den bez aktovek! Takhle jsme slavili DEN DĚTÍ…

První červen patří odjakživa dětem! Ve škole jsme tento den vyhlásili „Den bez aktovek“ a nechali tak oslavencům průchod fantazii. Zapojil se téměř každý a ve škole zavládla velmi veselá a odlehčená nálada. Zadání znělo jednoduše – NO BACKPACK! Tento den do školy s žádnou aktovkou – učení dones v čemkoli jiném 🙂

Ještě před prvním červnem si žáci v rámci výtvarky a umělecké výchovy sami vytvořili pestrobarevné pozvánky – reklamní plakáty na „No Backpack Day“, čímž umocnili své těšení. Jejich díla pak byla k vidění po celé škole, na chodbách i nástěnkách, aby na tuto speciální událost nikdo nezapomněl.

A fantazií se skutečně meze nekladly. K vidění toho byla spousta – nůše, dětská tatra, klec na křečka nebo třeba hokejová branka plná učebnic. Někdo své věci donesl v šuplíku, jiný v koši na odpadky. Velký úspěch měla autíčka na ovládání nebo basa od piv. Pozadu nezůstali ani někteří učitelé, kteří si do hodiny své pomůcky donesli například v proutěném košíku.

Každá třída vyhlásila svého vlastního vítěze, který dostal odměnu v podobě poukázky do papírnictví, někteří byli dokonce pozváni na zmrzlinu. A velkým překvapením pro všechny bylo, že se poslední dvě hodiny vůbec neučilo! Byl to zkrátka vydařený Mezinárodní den dětí 🙂

Na některé nápady se podívejte níže (spousta fotek je také v galerii, najdete je zde: Galerie – ZS Solnice).

G. Čtvrtečková

Comments are closed