preloader

Přespolní běh

Přespolní běh – Okresní kolo – Solnice – 21.9. 2012

V pátek 21. září se v Solnici uskutečnilo Okresní kolo přespolního běhu. Pořadatelem byla jako každoročně Základní škola v Solnici. Na tratích s délkou od 1000m do 2500m se vystřídalo celkem 317 závodníků ze 16 škol (4. – 9. ročník ZŠ: ZŠ Černíkovice, ZŠ Albrechtice n.O., ZŠ Fr. Kupky Dobruška, ZŠ Pulická Dobruška, ZŠ Masarykova Rychnov n.Kn., ZŠ Javornická Rychnov n. Kn., ZŠ Častolovice, ZŠ G. Jarkovského Kostelec n.Orl., ZŠ Solnice, ZŠ Voděrady, ZŠ Opočno, ZŠ Trivium Dobřany, ZŠ Skuhrov n.B., ZŠ Dobré, Gymnázium Dobruška, SPŠE Dobruška ). Závod byl pořádán současně jako soutěž jednotlivců idružstev. V každé kategorii byl start hromadný, což v případě starších žáků činilo 56 startujících. I přes nečekaný počet závodníků proběhlo vše hladce, počasí nám přálo,  všichni závodníci doběhli zdrávi.

Z našich závodníků je nutno
vyzvednout Martina Noska, který v kategorii mladších žáků vybojoval 1. místo. I přes toto krásné umístění se družstvu chlapců nepodařilo probojovat do krajského kola.

Starší žákyně ZŠ Solnice (Denisa Dunajčáková, Jitka Štefková, Dagmar Hlaváčková, Tereza Nováková, Vendula Říčařová) se probojovaly ze 2. místa družstev na krajské kolo v přespolním běhu v Nové Pace, které se konalo 3. října. Zde vybojovaly v konkurenci lyžařek z Vrchlabí, Trutnova a dalších sportovních škol celkové 8. místo. Nejlepší solnickou jednotlivkyní byla  na 4. místě Jitka Štefková (závodnice Ski klubu Skuhrov nad Bělou – běžecké lyžování).