O škole

Atletický rodinný trojboj

Publikováno - Čvn 6, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V pondělí 17.6. od 15 hodin zveme všechny rodiče dětí z atletiky a naše sportovce na ATLETICKÝ RODINNÝ TROJBOJ.

Společně budou děti s rodiči soutěžit ve skoku do dálky, hodu do dálky a štafetovém běhu.

Nezapomeňte sportovní oblečení a dostatek tekutin.

Těšíme se na vás.

Poslední VAŘENÍ

Publikováno - Čvn 4, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

Poslední VAŘENÍ se bude konat v PONDĚLÍ 10.6. od 14,30 do 16 hodin.

Stolní tenis

Publikováno - Čvn 4, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

Ve čtvrtek 6.června ODPADÁ STOLNÍ TENIS.

Den dětí 2019

Publikováno - Čvn 3, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V loňském roce jsme Den dětí oslavili na ZŠ Solnice líně. Letos jsme to vzali za obrácený konec a program na pátek 31.5. jsme nazvali „Akční dopoledne“. A opravdu se pořád něco dělo, ať už ve školní herně, ateliéru, v tělocvičně, na stadionu, volejbalovém hřišti nebo na školním dvoře, kde byl po celý den skákací hrad. Každý ze starších žáků si vybral dvě aktivity a těm se mohl věnovat. Mladší děti kromě řádění na hradu stihli také výlet na zmrzlinu do Ještětic. Na závěr se všichni žáci sešli na přehlídce vynálezů žáků sedmých tříd v rámci zakončení týdenního  projektu Mladý vynálezce.
Byl to den nejen veselý, ale také upovídaný, divoký a asi proto utekl velmi rychle. Poděkování patří všem vyučujícím za přípravu a práci na jednotlivých stanovištích. Pochvalu zaslouží i všechny prima děti, které sportovaly, vynalézaly, tvořily…prostě byly po celý den v pohodě.

Mladý vynálezce

Publikováno - Čvn 3, 2019 Novinky | 0 komentářů

Ve dnech 27. – 31. května se na naší škole uskutečnil tradiční program Mladý vynálezce. V tomto programu se žáci ze sedmých tříd učili, jak odhalovat a zkoumat svět kolem sebe a jak něco zlepšit. Žáci  pracovali společně v týmu za asistence pracovníků z Aridu, případně učitelů.  V prvních dvou dnech se sedmáci rozhlíželi kolem sebe a zjišťovali co je dobré a co potřebuje vylepšit. Dozvěděli se o historii některých vynálezů a o duševním vlastnictví. Na třetí den si každý žák přinesl svůj vlastní nápad a z těchto nápadů  mezi sebou vybrali 7 nejlepších či nejzajímavějších. Autoři vybraných nápadů vytvořili ze zbylých sedmáků svůj tým, který měl za úkol vytvořit model, plakát a prezentaci k nápadu. Ve čtvrtek navštívil naše mladé vynálezce hejtman Královehradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Žáci měli možnost ho seznámit se svými nápady.  Poslední den se v 11:00 uskutečnilo Tržiště nápadů, na kterém se sešla celá škola a mladí vynálezci prezentovali svoje nápady. Porota vyhodnotila jako nejlepší nápad Samodobíjecí boty (Marek Dyntera 7.B), nejlepší plakát Držák na telefon (Denisa Štencarová 7.A) a nejlepší prezentaci nápadu BTMNcoin (Nicolas Morávek 7.B). Vybraní žáci se v září zúčastní oslav stého výročí založení patentového úřadu v Praze.

Radek Krčmář

Kroužek angličtiny

Publikováno - Kvě 31, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V PONDĚLÍ 3.6. a ve středu 5.6.2019 se nekoná kroužek angličtiny. Paní učitelka Mrázová je na vzdělávacím pobytu dětí naší školy v Anglii. Náhradní termín pro 1.třídu: PONDĚLÍ 10.6. 12,30-14! a pro 2.třídu PONDĚLÍ 17.6. 13,30 – 14,15 hodin.Děkujeme za pochopení.

FLORBAL

Publikováno - Kvě 27, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V PÁTEK 31.5.2019 se NEKONÁ ŽÁDNÝ FLORBAL.
Tomáš Macháček

Atletické závody Kvasiny

Publikováno - Kvě 26, 2019 Novinky | 0 komentářů

Květen je již každoročně měsíc, kdy naši žáci jezdí na atletické závody do nedalekých Kvasin. Ani letos tomu nebylo jinak, a proto nejprve změřili své síly mladší a starší žáci a potom i ti nejmladší, kteří dokázali dokonce závodit  za deštivého počasí.

Všichni zúčastnění si vedli velmi dobře a zde jsou nejlepší výsledky, kterých děti dosáhly:

1.místo družstvo ml. žáků ve složení Petr KUNC, Daniel ZIMMER, Marek BENEŠ a Martin HOLUB

1.místo Karolína VOLTROVÁ  v kategorii jednotlivců – ročník 2007

1.místo Kateřina DUSBABOVÁ v kategorii jednotlivců  – ročník 2012

2.místo družstvo ml. děvčat ve složení Aneta DRAŠNAROVÁ, Elena KUCHAŘOVÁ, Charlota TOMKOVÁ a Natálie ŠTĚRBOVÁ

2.místo Karolína PÍČOVÁ v kategorii jednotlivců – ročník 2010

2.místo Vojtěch PROSS v kategorii jednotlivců – ročník 2010

2. místo Adam NOSEK v kategorii jednotlivců – ročník 2011

3.místo Kristýna STAVRINOU v kategorii jednotlivců – ročník 2007

3.místo Adam NOSEK  v kategorii jednotlivců – ročník 2007

3.místo Tomáš JARKOVSKÝ v kategorii jednotlivců – ročník 2012

4.místo Edita DRAŠNAROVÁ v kategorii jednotlivců – ročník 2011

4.místo Šárka LUŠČÁKOVÁ v kategorii jednotlivců – ročník 2012

Pochvala patří také Viole a Evelíně ŠINDLEROVÉ, Tobiáši KOZLOVI, Alici LANGROVÉ, Jolaně KLIMEŠOVÉ, Lucii LETENSKÉ,Ondrovi LUŠČÁKU a  Ondrovi DVOŘÁČKOVI.

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Publikováno - Kvě 20, 2019 Novinky | 0 komentářů

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků se  koná 5.června 2019 od 15 hodin v učebně 3.A.

Na spolupráci se těší Milena Handová a Jana Hanusová.

Tvořílci – změna

Publikováno - Kvě 20, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

Tvořílci se ve čtvrtek 23.5. nekonají. Náhradní termín je ve ve STŘEDU 22.5.2019, 1.skupina od 12,30 a druhá od 13,15 hodin. S sebou donést KRABICI OD BOT. Děkujeme.