O škole

Hledáme kuchařku

Publikováno - Zář 21, 2017 Novinky | 0 komentářů

Základní škola Solnice přijme do školní jídelny vyučenou kuchařku na plný pracovní úvazek. Pracovní doba 6.00-14.30 hodin.

Nástup od 1.10.2017.

Informace podá paní Kádová, telefon 494596482, nebo ředitelka školy na telefonu 494596740.

Hana Jakubcová

Příjmeme brigádníka do školní jídelny

Publikováno - Zář 6, 2017 Novinky | 0 komentářů

ZŠ Solnice přijme brigádníka na pomocné práce do školní jídelny. Jedná se o zástup za nemoc. Bližší informace na tel 494 596 740 nebo 494 596 482.

Zahájení provozu školní družiny

Publikováno - Srp 15, 2017 Novinky | 0 komentářů

Pravidelný provoz školní družiny pro školní rok 2017-2018 bude zahájen v pondělí 28.8.2017. Otevřeno bude od 6.20 hodin do 16.00 hodin.

Školní jídelna bude v provozu, je však třeba na obědy dítě včas přihlásit.

Hana Jakubcová

 

Cesta do budoucnosti

Publikováno - Čer 27, 2017 Novinky | 0 komentářů

Dne 22. 6. 2017 si žáci 9. třídy připravili pro první stupeň zábavnou cestu do budoucnosti. Celkem bylo 8 stanovišť. Děti začínaly v době ledové na ledových krách a cesta je zavedla až do budoucnosti plné lesklých obleků a mimozemských bytostí. Odměnou pro ně byla zmrzlina v Ještěticích, na které se třídy mohly zastavit. Ve fotogalerii jsou fotky z této akce.

Závěrečné práce deváťáků

Publikováno - Čer 26, 2017 Novinky | 0 komentářů

Ve středu 21. června se konaly obhajoby závěrečných prací žáků devátých tříd. Žáci tyto práce zpracovali na vybrané téma u svých vyučujících odborných předmětů. Většina žáků ke své práci přistoupila zodpovědně, s učiteli spolupracovala a nechala si poradit. Byli však i někteří, kteří práci zpracovali i odevzdávali na poslední chvíli. To se projevilo i na kvalitě práce. Ve fotogalerie naleznete fotky z obhajob.

Mladý vynálezce

Publikováno - Čer 14, 2017 Novinky | 0 komentářů

V týdnu od 5. června do 9. června se uskutečnil naší škole program „Mladý Vynálezce”. V tomto programu se žáci 7. ročníku učili, jak odhalovat a zkoumat svět kolem sebe a jak něco vynalézt či zlepšit. V programu se naučili pracovat společně v týmu, komunikovat o svých nápadech s dospělými mimo školu, vytvářet a plnit plány a  prezentovat své nápady.

První den žáci odhalovali věci okolo sebe, jejich výhody a nevýhody. V úterý zkoumali věci a vymýšleli zlepšení. Ve středu žáci přicházeli s vlastními nápady a své myšlenky sepsali a vytvořili si svůj tým pro realizaci nápadu. Pokračováním projektu “Mladý vynálezce” bylo ve čtvrtek vytvoření modelů svých vynálezů a příprava prezentace pro jejich obhajobu.  Poslední den soutěžilo celkem šest nejzajímavějších nápadů.

Ve fotogalerii jsou přidány fotky z tohoto programu.

Přihlášky do školní družiny

Publikováno - Čer 13, 2017 Novinky | 0 komentářů

Připomínáme, že přihlášky do školní družiny pro školní rok 2017-2018 se podle zveřejněných kritérií  podávají do pátku 16.6.2017 vychovatelkám ŠD.

Děti přihlášené v pozdějším termínu se budou přijímat pouze do naplnění kapacity.

Hana Jakubcová

Přijímání žáků do školní družiny

Publikováno - Čer 2, 2017 Novinky | 0 komentářů

Kritéria pro přijímání žáků do školní družiny pro školní rok 2017-2018 a Řád školní družiny platný od 1.8.2017 najdete v oddílu Pro rodiče – školní družina.

Pravidelný provoz ve školní družině bude zahájen v pondělí 28.8.2017.

Hana Jakubcová

Konzultace pro rodiče

Publikováno - Kvě 11, 2017 Novinky | 0 komentářů

Dne 16. května 2017 proběhnou na naší základní škole konzultace pro rodiče ohledně prospěchu dětí. Začátek je stanoven na 15.30.

Dětská scéna

Publikováno - Kvě 2, 2017 Novinky | 0 komentářů

Dětská scéna

Od začátku roku se některé děti připravují na recitační soutěž, která má v naší škole dlouholetou tradici. Ze školního kola postoupili ti nejlepší: David Pilař, Aneta Krištufová – 3. třída, Anna Škopová – 5. třída a ze 6. třídy Nicol Plachetková. Z okresního kola, které se konalo v březnu v Rychnově nad Kněžnou postoupili dále do krajského kola David Pilař a Nicol Plachetková. Krajské kolo přehlídky Dětská scéna se konalo 24. 4 . a 26. 4. v Divadle Jesličky v Hradci Králové. David i Nicol odvedli výborný výkon a skvěle reprezentovali školu i město Solnice.