O škole

Vídeň – zájezd

Publikováno - Dub 16, 2019 Novinky | 0 komentářů

Doplňující informace k zájezdu do Vídně: Dne 7. května 2019 úterý sraz u školy ve 4:30. S sebou cestovní pas nebo občanský průkaz, cestovní pojištění do EU, kapesné v €. Návrat v 23:00 do Solnice aut. zastávka. (Pozdější návrat je z důvodu levnější vlakové jízdenky o 9.000 Kč.)

Setkání prvňáčků

Publikováno - Dub 12, 2019 Novinky | 0 komentářů

Ve středu 10.4. se současní prvňáci vypravili do mateřské školky v Solnici za dětmi, které se za pár dní chystají k zápisu. Setkání to nebylo ledajaké. Prvňáci si s sebou přivedli dva klauny a sami měli klaunské nosy, které předali svým malým kamarádům jako pozvánku na jejich návštěvu ve škole. Nakonec prvňáčci zazpívali a  zatančili  o tetě, která tančí v šapitó. Příští setkání se uskuteční v první třídě a  předškoláci nahlédnou, že učení není rozhodně mučení, ale může být i velkou zábavou.

Velikonoční prázdniny

Publikováno - Dub 10, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V době velikonočních prázdnin – ve čtvrtek 18.4. a v pátek 19.4.2019 je školní družina UZAVŘENA.

Náhradní termín plavání

Publikováno - Dub 9, 2019 Novinky | 0 komentářů

Náhradní termín plavání za pondělí 29.4.2019 , kdy je ředitelské volno, bude čtvrtek 2.5.2019.

Ředitelské volno

Publikováno - Dub 7, 2019 Novinky | 0 komentářů

Ve dnech 29. a 30.dubna 2019 vyhlašuji ředitelské volno pro žáky ZŠ Solnice, a to z důvodu rekonstrukce a inventarizace. Provoz školní družiny a jídelny nebude omezen.
Luboš Klapal

Sportovky

Publikováno - Dub 4, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

Kroužek Sportovek – atletiky bude za dobrého počasí chodit na stadión. Prosíme rodiče o vhodnou obuv, oblečení( lépe starší – černá škvára) a dostatek pití. Děkujeme za spolupráci.

Zájezd do Anglie – podrobnější informace

Publikováno - Bře 28, 2019 Novinky | 0 komentářů

Studijní a poznávací zájezd do Anglie – Londýn a okolí od CK Jana Hudková. Akce se koná ve dnech 3.- 7. června 2019 – pondělí až pátek. Výletní den bude do Brightonu a Seven Sisters.

Cena zájezdu 5990 Kč zahrnuje:
doprava autobusem , 2x přejezd tunel nebo trajekt, 2x ubytování v rodinách s plnou penzí – oběd balíček:
upozorňujeme, že se jedná o klasické anglické rodiny, to znamená různé barvy pleti i vyznání; strava bude jiná než jsme zvyklí (kombinace masa, příloh, zeleniny; těstoviny) a jejich domky, pokoje jsou hodně malé v porovnání s našim bytem či domem, 2 nebo 4 lůžkové; také jejich zvyky (přezouvání se, hygiena atd.) semohou lišit; nejedeme do hotelu, ale do rodin, které poskytují ubytování jako přivýdělek a přiblíží vám život a konverzaci v anglicky mluvící zemi; rodiny jsou předem vybírané anglickou agenturou a vždy je na místě daný seznam, abychom věděli, kde jste ubytovaní), kvalifikovaný průvodce, pojištění proti úpadku CK Jana Hudková s.r.o., výlety dle programu, komplexní pojištění do zahraničí UNION v podobě cestovního zdravotního pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci třetí osoby a pojištění stornovacích poplatků v případě nemoci – viz. stornovací podmínky.

Cena zájezdu nezahrnuje vstupné do vybraných objektů a MHD cca 20 GBP/600 Kč (vybereme předem v Kč , průvodce bude platit na místě výhodněji kartou) a kapesné dle vlastního uvážení – podrobné informace, pokyny a rady k výměně peněz obdrží žáci v pokynech min.14 dnů do odjezdu

PROSÍME O KONTROLU PLATNOSTI CESTOVNÍHO PASU NEBO OP!!!

Cestovní kancelář ani škola nezodpovídá za nepovolení vstupu do Velké Británie. Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu, kterým je i průkaz totožnosti. Více na www.mzv.cz

Záloha na zájezd ve výši 2000 Kč byla uhrazena ve škole při objednávce.
Doplatek celkové ceny zájezdu ve výši 3990 Kč do 30.4.2019 opět škole (účet 1244216339/0800).
Na vstupy budeme vybírat hotově ke konci května při předání pokynů.

Pokud máte zájem platit přes příspěvek zaměstnavatele, benefity či fakturou, tak se prosím domluvte obratem mailem přímo s CK Jana Hudková.

Stornovací podmínky po úhradě zálohy jsou následující:

Více než 50 dnů: 1000 Kč osoba
49–30 dnů (včetně): 40% z celkové ceny zájezdu
29-15 dnů (včetně): 60% z celkové ceny zájezdu
14–7 dnů (včetně): 80% z celkové ceny zájezdu
6 dnů a méně (včetně): 100% z celkové ceny zájezdu

a to vždy z celkové ceny zájezdu 5990 Kč – zájezd je i na storno z důvodu nemoci pojištěný

Cestovní smlouva a potřebné dokumenty budou k nahlédnutí ve škole.
INFO: Cestovní kancelář Jana Hudková, tel: 737 41 68 98
email: j.hudkova@seznam.cz, www.janahudkova.cz

Vídeň

Publikováno - Bře 28, 2019 Novinky | 0 komentářů

Žáci 7. A a 8. ročníků – NJ se v úterý 7. května 2019 zúčastní zájezdu do Vídně. Odjezd od školy bude ve 4:30 autobusem do Pardubic a odtud vlakem do Vídně. Navštívíme barokní zámek Schönbrunn a jeho okolní zahrady, Karlsplatz, Hundertwasserhaus a zábavný park Prater.  Návrat v 20:15 do Pardubic a v 21:30 do Solnice. Na tento den si musí každý žák sjednat cestovní zdravotní pojištění  a mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Sportovky – starší děti

Publikováno - Bře 20, 2019 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V pondělí 25. března 2019 budou sportovní hry pro starší děti končit už v 17 hodin.

Turistický kroužek

Publikováno - Bře 7, 2019 Novinky | 0 komentářů

Klub českých turistů nabízí pro žáky 1.-7. tříd Solnice turistický kroužek.

– ve středu jednou za 14 dní od 17.00 před školou
– začátek 10. dubna 2019
– vedoucí paní Janečková a Kubcová
– organizované výlety
– členský příspěvek 160 Kč

Zájemci hlaste se do 31.3.2019 u zástupkyně ředitele