Výuka od 1.3.2021

Publikováno - Úno 26, 2021 Novinky | 0 komentářů

Vážení rodiče a žáci,

bohužel musíme oznámit, že z důvodu nového nařízení vlády jsme nuceni zavést distanční výuku pro všechny ročníky ZŠ. Tento stav by měl trvat nejméně 3 týdny.

Žákům 1. a 2. ročníku budou automaticky odhlášeny obědy. Třídní učitelé těchto ročníků budou informovat rodiče, jak bude distanční výuka probíhat. I pro žáky 1. a 2. ročníku jsou v případě potřeby připraveny notebooky k zapůjčení pro distanční výuku.

Školní družina je uzavřena.

Stále platí, že všichni žáci si mohou odebírat obědy do přinesených nádob nově v čase od 10.30 do 12.30 (cena je stejná jako v době školního vyučování).

Ošetřovné: rodiče se mohou pro informace o ošetřovném dotázat např. zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu (je tam i videonávod, jak vyplnit formulář). Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Čekáme na vyjádření vlády

Publikováno - Úno 26, 2021 Novinky | 0 komentářů

Vážení rodiče a žáci,

čekáme na nějaké informace ohledně výuky od následujícího týdne (od 1.3.2021). Pokud dojde k uzavření škol, budou automaticky žákům 1. a 2. ročníku odhlášeny obědy a i tito žáci přejdou do distanční výuky.

Stále platí, že všichni žáci si mohou odebírat obědy do přinesených nádob v čase od 10.30 do 11.30 (cena je stejná jako v době školního vyučování). Pokud dojde k uzavření školy, tento čas bude prodloužen do 12.30.

DAR – BAVLNĚNÉ TEXTILNÍ ROUŠKY

Publikováno - Úno 18, 2021 Novinky | 0 komentářů

Děkujeme p. Mgr. J. D. Veselému (Královéhradecká lékárna a.s.) za věcný dar v podobě bavlněných textilních roušek pro žáky a zaměstnance naší školy.

Žáci 1. – 2. tříd je již obdrželi (viz fotogalerie). Ostatním žákům 1. stupně a 9. ročníkům budou předány při návratu do školy.

Výuka po jarních prázdninách od 15.2.2021

Publikováno - Úno 12, 2021 Novinky | 0 komentářů

Vážení rodiče i žáci,
i když je situace s nouzovým stavem poněkud nepřehledná, od pondělí 15.2.2021 nadále platí současná výuka, tzn. 1. a 2. ročníky prezenčně ve škole, 3. – 9. ročníky distančně.
O jakékoli další změně vás budeme informovat.

Pozdrav naší škole od přátel z Doteků naděje

Publikováno - Úno 2, 2021 Novinky | 0 komentářů

Je za námi první měsíc roku 2021 a my ještě stále netrpělivě čekáme na dobré zprávy ohledně, už dlouho trvající pandemie.
Mnohým z nás už asi ubývá ta pozitivní nálada a možná se zdá, že tento podivný čas nikdy neskončí.
Přesto nám všem stále svítí ta jedna důležitá jiskřička, která má název NADĚJE a která nám dává víru, že zase bude líp.
My bychom vám všem rádi dnes těmito řádky popřáli do dalších dnů hlavně pevné zdraví, které je v této podivné době důležitější než kdy předtím.
Ať na té své cestičce života, každý den najdete důvod k radosti a i pod nutnou rouškou nemizí z vaší tváře ten tak důležitý úsměv.
Třeba už za měsíc, až své kalendáře otočíme na poslední dny měsíce února, budeme se už moci těšit na chvíle, které strávíme u voňavé kávy s přáteli. Začneme si znovu plánovat normální život a podání ruky, a objetí s těmi, které máme rádi, udělají náš život šťastným.
Do únorových dnů vám přejeme optimismus a ještě trochu trpělivosti a věřme tomu, že pak už bude líp.

Renata, Petr Tojnar a
psí kluci Xanto a Nik.

Jarní prázdniny – ŠD

Publikováno - Led 31, 2021 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

V době jarních prázdnin od 8. do 12. února 2021 je školní družina UZAVŘENA.

Změna v placení ŠD na 2.pololetí

Publikováno - Led 30, 2021 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

Vážení rodiče družinových dětí,

vzhledem k částečnému uzavření ŠD v průběhu 1.pololetí – COVID 19, dochází ke snížení poplatku za ŠD na druhé pololetí.
1. a 2. ročník – 400,-Kč
3. ročník – 300,-Kč

Veškeré informace o způsobu platby naleznete na stránkách školy – ŠD nebo v oranžovém zápisníku ŠD, který má každé dítě u sebe doma. Do poznámky platby uveďte ŠD, jméno a třídu dítěte.

Platbu proveďte nejpozději do 28.2.2021.

Děkujeme Vám za spolupráci.

Výuka v týdnu od 25.1.2021 a předávání vysvědčení

Publikováno - Led 25, 2021 Novinky | 0 komentářů

Vážení rodiče a žáci,
i v týdnu od 25.1.2021 probíhá výuka dle PES 5, to jest ve škole jsou pouze 1. a 2. ročníky, ostatní se vzdělávají distančně. Máme naději, že od příštího týdne od 1.2.2021, by měl dorazit na prezenční výuku i 9. ročník. V pátek 29.1.2021 jsou pololetní prázdniny (ŠD uzavřena, jídelna vaří pro cizí strávníky).

Vydávání vysvědčení
Informace o známkách za 1. pololetí – Výpis z vysvědčení

• 1. a 2. ročník předávají 28.1.2021 – Výpis z vysvědčení
  • 3. ročník obdrží informace E-mailem na jednotlivé adresy zákonných zástupců
  • 4.-9.ročník výsledné známky za 1. pololetí jsou k nahlédnutí v DM Software po přihlášení v Hodnocení

3.-9. ročník dostanou Výpisy z vysvědčení do 3 dnů po návratu žáků do školy.

Placení kroužků na 2.pololetí

Publikováno - Led 18, 2021 Novinky, Školní družina | 0 komentářů

Činnost zájmových kroužků je dle nařízení vlády z 5.10.2020 i nadále pozastavena, proto se kroužky na 2. pololetí neplatí. Celkové vyúčtování zájmové činnosti a případné vrácení peněz (platby z 1.pololetí) proběhne na konci školního roku – červen 2021.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Aktuální informace k přijímání na SŠ

Publikováno - Led 12, 2021 Novinky | 0 komentářů

V menu Pro Rodiče/DětiInformace k přijímání na SŠ najdete odkazy Přijímací řízení na SŠ jaro 2021 a Desatero k přijímání na SŠ, které obsahují aktuální informace k podávání přihlášek na SŠ a k přijímacímu řízení na SŠ pro letošní rok. Pro žáky 5.ročníku, kteří uvažují o Gymnáziu, zůstává přijímací řízení stejné jako v minulých letech, t.j. Jednotné přijímací zkoušky z ČJ a M, pro podání přihlášky platí stejná pravidla jako pro žáky 9.ročníku.