Doplňující informace zájezd Anglie 2012

INFORMACE K ZÁJEZDU DO ANGLIE 2012

Ubytování ve Velké Británii: ETAP HOTEL / FORMULE 1
Etap hotel: moderní pokoje pro 1-3 osoby (dvojpostel a jedno lůžko nahoře), umyvadlo se zrcadlem, rohový stůl, televize, WIFI internet. Toalety a sprchy jsou blízko pokoje, po každém použití probíhá automatická desinfekce.

Stravování během zájezdu:
Žáci mají zajištěny snídaně formou bufetu v hotelové jídelně (toasty, jam, ovoce, cereálie, jogurt,…).
V blízkosti ubytování je supermarket TESCO, kde si lze nakoupit pečivo (ceny jsou srovnatelné s našimi).
Doporučení: balené trvanlivé salámy a sýry, tavené sýry, paštiky, na cestu řízky, chléb a pečivo na cestu, zelenina, ovoce, sušenky, čokoláda, bábovka, koláče apod.
1. den  1.5.    zajistí si žáci sami: oběd, večeři  (cesta – suché salámy, balené sýry, chléb, koláče,…)
2. den  2.5.    zajistí si sami: snídani, oběd, večeře
3. den  3.5.    snídaně v hotelu,   zajistí si sami oběd, večeře CK
4. den  4.5.    snídaně v hotelu,   zajistí si sami oběd, večeře CK
5. den  5.5.    snídaně v hotelu,   zajistí si sami oběd, večeře CK
6. den  6.5.    zajistí si žáci sami: snídaně, oběd, večeře (cesta) možnost zakoupení v supermarketu
7. den  7.5.    zajistí si žáci sami: snídaně, oběd (návrat)

Seznam věcí, které by děti měly mít sebou:
1.platný cestovní pas + kartičku zdravotní pojišťovny + cestovní připojištění (zajistí rodiče – je to levnější než hromadné přes školu) v uzavíratelné taštičce či pouzdru
2.všechny léky, které děti užívají (i na nevolnost v autobuse)
3.pevnější obuv (2 x)  + náplasti na odřeniny
4.oblečení do teplejšího i chladnějšího počasí (nejlépe vrstvené) prádlo na výměnu dle uvážení rodičů
5.do autobusu menší taška: hygienické potřeby, malý ručník, toaletní papír, oblečení na noc, polštářek, deku, teplé ponožky, přezůvky, igelitové sáčky na nevolnost, jídlo na cestu a pobyt, (velká taška bude v zavazadlovém prostoru, do které se děti dostanou až druhý den večer v hotelu)
6.malý batoh na celodenní výlety, deštník!
7.kapesné ve výši 65 GBP, nějaké KČ – možnost zakoupení levnějších nápojů  v autobuse, kapesné na zakoupení suvenýrů, po cestě jsou některé toalety placené EUR!

Čas odjezdu: 1.7. 2012 sraz v 5.15 hodin autobusová zastávka Solnice nám. (směr Dobruška)
Čas příjezdu: 7.7.2012 v odpoledních hodinách autobusová zastávka (směr Rychnov n.Kn.)   (přibližně 15 – 17 hodin)

Doporučené kapesné je 65  GBP (vstupné, jízdné, nákup suvenýrů a dárků)
V Anglii jsou jiné zásuvky (nutno mít adaptér)
Na zájezd s námi jedou žáci ZŠ Františka Kupky z Dobrušky a ZŠ Nové Město nad Metují
Doporučujeme vzít si do autobusu knihu, karty nebo nějaké hry (cesta trvá asi 23 hodin)
Léky na nevolnost v autobuse, igelitové sáčky na nevolnost všichni!!!