preloader

Solnice má třetího nejlepšího skřivánka v ČR

  • Home
  • Novinky
  • Solnice má třetího nejlepšího skřivánka v ČR

„Třetí místo v celostátním kole Karlovarského skřivánka získává žák Základní školy Solnice, Tomáš Kubíček“. Věta, která zazněla první jarní den (20. března 2012) v koncertním sále ZŠ a ZUŠ v Karlových Varech, rozjásala celou solnickou výpravu.

Celostátní kolo se konalo ve dnech 19. – 21. března 2012 v Karlových Varech. Velkým úspěchem pro nás všechny byl už samotný postup a možnost podívat se do krásného lázeňského města, bydlet v hotelu a ve volných chvílích se procházet po karlovarské kolonádě s typickým hrníčkem na léčivou vodu. Jelikož se do Karlových Varů sjeli vítězové oblastních kol z celé České republiky, jednotlivé kategorie měly svůj samostatný soutěžní den. Kategorie B soutěžila v úterý. Odborná porota složená z profesorů konzervatoří a aktivních zpěváků (do poroty zasedl například i zpěvák Zbyněk Drda) měla složitou práci. V každé kategorii soutěžilo na třicet zpěváků. Tomáš i Bára zazpívali výborně a v celorepublikové konkurenci nebylo poznat, že jsou z malého města pod Orlickými horami. V Karlových Varech se uděluje 1. – 3. místo a čestné uznání. Moc jsme si přáli, aby jeden z našich žáků získal ocenění, ale byl to pouhý sen a my jsme vše brali s nadhledem a užívali jsme si zasloužený výlet do Karlových Varů. O to větší bylo překvapení a především radost, když byl Tomáš vyhlášen třetím nejlepším zpěvákem celé soutěže. Ještě jednou moc gratulujeme Tomášovi za krásné umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy, ale i Královéhradeckého kraje.

Comments are closed