preloader

Neboť dáváním dostáváme….

….Advent je doba, kdy by člověk měl zpomalit a zamyslet se. To všichni víme, ale místo zpomalení spíše nabíráme na rychlosti. Tak to prostě je. Adventní čas se jen tak mihne kolem nás a jsou tu Vánoce.

Nejlepší recept na to, jak Advent aspoň trochu ucítit, jak prožít blížící se atmosféru Vánoc, je třeba zastavení na vánočním koncertě, vidět rozsvěcení stromečku nebo zavítat na vánoční jarmark. A tohle všechno bylo letos v prosinci v Solnici k mání. Kdo jen trošku chtěl, mohl se adventu nadechnout a načerpat radost.

Do základní školy vtrhly Vánoce už 7. 12. tradičním koncertem Carminy a Rolničky. Nasvícená chodba téhle stoleté školní dámy je pro dětské zpívání jako stvořená. A tak po tříleté pauze opět děti vykouzlily příchozím nefalšovanou vánoční pohodu.

A pak už škola začala žít vánočním jarmarkem. Vyrábělo se, barvilo, stříhalo, peklo, šilo a lepilo. A na konci toho všeho úsilí byl jarmark, který 19.12. propuknul na chodbách školy. Koupit dárek nebo ochutnat sladkost přišly desítky lidí. Ale nebylo to jen o nákupech, všichni, kteří si vybrali nějakou maličkost, chtěli především vyjádřit podporu dětem i učitelům. Přispěli tak do kasičky, ve které se nakonec sešlo bezmála 43.000 Kč. Tentokrát budou peníze použity pro děti naší školy (ale účel je stále ještě překvapením).

Rádi bychom poděkovali za to, že jste nás podpořili nejen návštěvou, ale také krásnými a nápaditými výrobky, které jste sami doma vytvořili. Že jste nelitovali času a koupili si něco, co třeba úplně nepotřebujete, ale nákupem jste potěšili prodávající děti, a tím snad i sebe. Protože platí, co již řekl Svatý František z Assisi „Dáváním dostáváme.

Přejeme požehnané a laskavé Vánoce a v roce 2023 spoustu radosti a štěstí.

Zaměstnanci ZŠ Solnice

Comments are closed