preloader

Okresní kolo atletického čtyřboje III. kategorie (6.-7. třída)

  • Home
  • Novinky
  • Okresní kolo atletického čtyřboje III. kategorie (6.-7. třída)

Minulý pátek 17. 5. se na atletickém stadioně v Rychnově nad Kněžnou za ne příliš příznivých atletických podmínek konalo Okresní kolo atletického čtyřboje kategorie III., tedy žáků a žákyň 6.-7. tříd. Ve velkém chladném větru a později i během vydatného deště bojovalo celkem 24 družstev dívek a chlapců v silné konkurenci 12 škol v 5 disciplínách o co nejlepší výsledek.
Naše družstvo dívek ve složení: Edita Drašnarová, Lucie Nela Letenská, Karolína Křepelová, Kateřina Martincová a Gabriela Myšková nastupovalo po třech (respektive 4 – Karolína jako jediná skákala do výšky) do poslední disciplíny – běhu na 600 m ze 3. místa, jen těsně před školou Javornická z RK na 4. místě a se ztrátou téměř 300 bodů na 2. a 600 bodů na 1. místo!!!
Nicméně po skvělém výkonů všech ze družstva, ale především Lucky Letenské, která celý rozběh odtáhla a Káji Křepelové, která se jí snažila co nejdéle držet, jako jediné 2 stlačily čas pod 2 minuty (Lucka 1:52 a Kája 1:55,8) a velký časový rozdíl děvčat z ostatních škol nakonec vyhoupl naše družstvo na ÚŽASNÉ 2. místo se ztrátou na vítěznou školu z Dobrušky POUHÝCH 150 bodů!!! 

Všem patří velká GRATULACE, zejména proto, že některé disciplíny u nás v Solnici, pořádně natrénovat ani nemůžeme a hlavně proto, že právě děvčata z Dobrušky se atletice věnují nejen ve škole, ale hlavně v silném atletickém oddíle, s kterým zrovna ve čtyřboji bojují o postup na Mistrovství ČR a účast na Dětské Olympiádě!!! Čekáme, zda se s výší bodového zisku nominujeme do Krajského finále, neboť přímý postup měla jen vítězná škola. Držte nám palce!!! Družstvo chlapů ve složení: Matyáš Jakubec, Ondřej Luščák, Adam Nosek, Matěj Vašátko a Ondřej Dvořáček obsadilo krásné 9. místo.

Petra Letenská

Comments are closed